Op vrijdag 10 oktober is het inschrijfformulier beschikbaar voor de ONMK in Maastricht. Sluiting voor…
Sessie 4
Vanochtend beten de heren de spits af met de 800m vrije slag:
In de eerste serie was het gelijk raak voor Willem Putter (H80+). Zijn eindtijd van 15:26.98 was goed voor een Nederlands Mastersrecord.
Voor de dames stond de 400m wisselslag op het programma. Bij de dames werden in de eerste serie 3 Nederlandse Mastersrecords gezwommen door 2 zwemmers:
Zowel de tijd van 2:39.68 op de 100m vlinderslag en haar eindtijd van 9:45.14 van Antoinette Gilding-Tussaud (D75+) waren een verbetering van het Nederlands Mastersrecord.
De eindtijd van Margriet Pasma (D70+), 7:43.02, was in dezelfde serie ook een verbetering van het Nederlands Masterrecord.
In de laatste serie zwom Marte Hieke van der Kamp (D20+) een Nederlands Mastersrecord in een tijd van 5:03.65.
Aan de ochtendsessie stonden de estafetteteams klaar voor de 4x100m wisselslag estafette:
ZPC Amersfoort 1 Dames 240+, Atie Pijtak-Radersma, Lidia v. Bon-Rosenbrand, Marjan Remmits-de Lange en Lesley Cordial, zwommen een Europees Mastersrecord in een tijd van 5:24.13.
Het team van SWOL 1894 9 Gemengd 280+ bestaande uit Rob Berkhof, Harry Dokter, Marijke Kraak en Christine Nieuwenhuis, verbeterden het Nederlands Mastersrecord in een tijd van 6:21.76.
De Heren 200+ HZ&PC Heerenveen 1, René Beetsma, Casper Hut, Casper Tichelaar en Stefan Damen verbeterden het Nederlands Mastersrecord in een tijd van 4:37.64.
Het Gemengd team 80+ van HZ&PC Heerenveen 5, Wouter Zijlstra, Marte Hieke van der Kamp, Jorian Darwinkel en Leonie van Wier verbeterden het Nederlands Mastersrecord in een tijd van 4:21.91.
Het Gemengd team 160+ van WVZ 1, Leonie van Noort, Hugo Bregman, Sander Kirillova en Delia Badoux, zwommen een Nederlands Mastersrecord in een tijd van 4:29.81.
Sessie 5
De middagsessie, waar de meeste deelnemers van deze ONMK aan deelnamen, begon met de 200m vlinderslag:
Frederic Tonus (H50+) verbeterde het Luxemburgs Mastersrecord in een tijd van 2:21.26.
Nick Sijmons (H30+) zwom een Nederlands Mastersrecord in een tijd van 2:17.59.
Antoinette Gilding-Tussaud (D75+) zwom haar 3e Nederlandse Mastersrecord van vandaag in een tijd van 5:45.97.
De tijd van Olivia Lorton (D50+), 3:10.41, was goed voor een verbetering van het Luxemburgs Mastersrecord.
Lidia van Bon-Rosenbrand (D55+) verbeterde het Nederlands Mastersrecord in een tijd van 2:48.46.
100m schoolslag
Fred Ketting (H65+) verbeterde het Nederlands Mastersrecord in een tijd van 1:26.97.
Loekie van Huissteden (D80+) scherpte het Nederlands Mastersrecord aan naar 2:19.43.
Micky Grulms (D50+) zwom een Luxemburgs Mastersrecord in een tijd van 1:25.11.
200m vrije slag
Willem Putter (H80+) zwom ook op deze afstand een Nederlands Mastersrecord in een tijd van 3:27.45.
Sverre Kile (H70+) verbeterde het Noors Mastersrecord in een tijd van 2:33.58.
Jon Christensen (H65+) evenaarde het Luxemburgs Mastersrecord in een tijd van 2:23.89.
Federico Cappello (H40+) zwom een Luxemburgs Mastersrecord in een tijd van 2:09.94.
Bij de dames verbeterde Conny Boer-Buys (D75+) opnieuw een Europees Mastersrecord in een tijd van 2:56.31.
Lottie Geurts (D90+) verbeterde op de 200m vrije slag maar liefst 3x het Nederlands Mastersrecord. Haar eindtijd op de 200m (4:57.04), en de tussentijden de 50m (1:06.38) en op de 100m (2:22.90) waren goed voor een Nederlands Mastersrecord.
Dagmar Hilden Kuntz (D70+) zwom een Luxemburgs Mastersrecord in een tijd van 4:05.30.
Lidia van Bon-Rosenbrand (D55+) verbeterde het Nederlands Mastersrecord in een tijd van 2:28.61.
Marte Hieke van der Kamp (D20+) zwom een Nederlands Mastersrecord, haar eindtijd: 2:06.49.
50m rugslag
Conny Boer-Buys (D75+) zwom ditmaal een Nederlands Mastersrecord, haar eindtijd: 46.07.
Janneke Harmsen-Bakker (D45+) verbeterde het Nederlands Mastersrecord in een tijd van 33.76.
Kira Toussaint (D30+) zwom een Nederlands Mastersrecord in een tijd van 29.74.
De dag wordt afgesloten met de 4x50m vrije slag estafette
Het 320+ gemengdeteam van PSV, Lottie Geurts, Corrie Verhoeven, Rob Hanou, Brend Brevé, zette in de eerste serie een Europees Mastersrecrord op de klokken in 2:51.87.
De dames 240+ van ZPC Amersfoort, Lesley Cordial, Atie Pijtak-Radersma, Marjan Remmits-de Lange, Lidia v. Bon-Rosenbrand, volgden en verbeterde het Europees Mastersrecord naar 2:03.36.
In de categorie 120+ zwommen de dames van WVZ, Delia Badoux , Lauren van IJll, Leonie van Noort , Marit Huisman, naar een Nederlands Mastersrecord in 1:51.69. ‘En als je 50m vlinderslag sneller is dan je 50m vrijeslag dan zwem je vlinderslag, Marit’. Startzwemster Delia Badoux (45+) begon met een individueel Nederlands Mastersrecord op de 50m vrij in 27.73.
Van HZ&PC Heerenveen zette de dames 80+, Marte Hieke van der Kamp, Anja Mus, Lianne van Wier en Leonie van Wier, een Nederlands Mastersrecord op het scorebord in 1:50.23.
De heren 200+ van ZPC Amersfoort, Erwin Buist, Chester Marsman, Johan Remmits en Bas Braun, scherpte het Nederlands Mastersrecord aan naar 1:46.45.
Na afloop van de sessie werd René Beetsma, Marjan Remmits-de Lange en Delia Badoux opgenomen in de Dutch Masters Hall of Fame vanwege hun jarenlange prestaties in het Masterszwemmen. Proficiat!

René Beetsma – 1969
René zwemt vanaf zijn 25e mee bij de masters, eerder kon indertijd niet omdat er toen nog geen 20-plussers waren.
Hij is een veelzijdige zwemmer die alle slagen goed beheerst en daarom op de wissel extra opvalt. Daarbij zwemt hij alle afstanden van kort tot lang, en schuwt dan ook niet de zwaardere nummers. In 2003 zette hij in zowel kort als lang bad een NMR neer op de 200m vlinder, daarnaast een vaste waarde in de estafettes van DZ&PC en later HZ&PC Heerenveen. René heeft in de loop der jaren aan veel wedstrijden in binnen- en buitenland meegedaan. Met name bij het Zuyderzee Circuit, de ONMK’s en ook EMK en WMK was hij veelvuldig actief. Alleen in 2021 (Corona) en 2024 (gezondheid) deed René geen wedstrijden, maar in 2025 heeft hij de draad weer opgepakt en zwemt hij weer volop mee.
Marjan Remmits-de Lange – 1963
Marjan zwom in haar jeugd bij PSV vooraan mee in de landelijke top. In die tijd ontmoette ze ook haar partner Johan en toen de kinderen begin deze eeuw ook gingen zwemmen, liet ze zich in 2007 verleiden tot een wedstrijd samen met haar dochter. Toch duurde het even voor ze de masters ontdekte. Ze maakte haar masters debuut begin 2013 in Eindhoven en sindsdien heeft ze het zwemmen weer omarmd.
Sinds die tijd heeft zij een indrukwekkende staat van dienst opgebouwd met nationale en internationale medailles en records.
Delia Badoux – 1980
Delia is vanuit het reguliere zwemmen op haar 26e doorgestroomd naar de masters.
Na eerst vooral aan Nationale wedstrijden mee te hebben gedaan, heeft ze ook de Internationale toernooien ontdekt. Hier gaat ze vaak met zwemmaatje Roos en zus Laura naar toe.
Ze heeft vooral succes op de kortere nummers vrij en vlinder. Daar zwom ze inmiddels menig record en behaalde ze ook internationaal divers ere-metaal.
Opmerkelijk is verder dat Delia op haar 44e voor het eerst bij de masters onder de minuut zwom en daarmee de oudste Nederlandse vrouw is die dat presteerde.
Naast het zwemmen is Delia ook actief in de vereniging. Zo was zij medeorganisator van de ONMK in Den Haag in 2014, 2018 en 2024.